Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013

Greek Rowers

ΝΑΟΚ: Μισή ντουζίνα μετάλλια στο 9ο Πανελλήνιο Indoor Rowing!

Posted: 18 Dec 2013 09:30 AM PST

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι κωπηλάτες του ΝΑΟΚ στο 9ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Indoor Rowing που πραγματοποιήθηκε στη Αθήνα στις 15 Δεκεμβρίου, μιας κι ο απολογισμός μεταλλίων τους έφτασε τα έξι.
Οι κωπηλάτες του κερκυραϊκού Ομίλου έδειξαν ότι βρίσκονται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση και συνέχισαν το δρόμο των επιτυχιών που έχει χαραχθεί τα τελευταία χρόνια στο Όμιλο.

Πιο συγκεκριμένα η συλλογή των μεταλλίων ήρθε από τους:
Δήμητρα Μάμαλου χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 17-18 ετών.
Μανάτο Σπύρο χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 50 +
Δημουλή Αλκίνοo αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία 15-16 ετών
Καλέντζη Σπύρο αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία 17-18 ετών
Καλέντζη Μιχάλη χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία 17-18 ετών
Σκυταλοδρομία Ανδρών αργυρό μετάλλιο με τους αθλητές Μανάτο Σπύρο, Μανάτο Νίκο, Ορφανό Γιώργο και Κατσούλη Γιάννη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μανάτος Σπύρος ιστορική μορφή του NAOK, κατέκτησε και το πανελλήνιο ρεκόρ στο αγώνισμα της κατηγορίας του.
Την αποστολή συνόδεψε ο Αντιπρόεδρος του Ομίλου Γιώργος Δημουλής και ο προπονητής Γιώργος Νοταρόπουλος.
Το Δ.Σ. και ο Πρόεδρος συγχαίρουν τα παιδιά της Κωπηλασίας για τις συνεχείς τους επιτυχίες.

Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2014 από τον Ναυτικό Όμιλο Κατερίνης

Posted: 18 Dec 2013 03:17 AM PST

C2 Indoor Rowing 2013: Αποτελέσματα

Posted: 17 Dec 2013 08:17 PM PST

ir13

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου ο 9ος αγώνας C2 Indoor Rowing 2013. Ο φετινός αγώνας ήταν ο μεγαλύτερος σε συμμετοχή όλων των ετών. Έγινε ισοφάριση ενός Πανελλήνιου Ρεκόρ ενώ είχαμε επτά νέα ΠΡ ιδιαίτερα στις κατηγορίες μεγαλύτερης ηλικίας.

Ο ανταγωνισμός ήταν πάρα πολύ μεγάλος με αποτέλεσμα πολλές πρωτιές να έχουν διαφορά δέκατα του δευτερολέπτου. Ευχάριστη έκπληξη η συμμετοχή στο βάθρο αθλητών από τον χώρο του fitness. Στις σκυταλοδρομίες επικράτησε το γυμναστήριο "Πρότυπο" τόσο στους άντρες όσο και στις γυναίκες με απίστευτους χρόνους για αθλητές που δεν προέρχονται από την αγωνιστική κωπηλασία.

Ευχαριστούμε θερμά όλους εσάς που μας υποστηρίξατε με την παρουσία σας.
Ραντεβού τον επόμενο χρόνο για το δέκατο C2 Inddor Rowing.